A szájsebészeti beavatkozások egy része kórházi ellátást igényel, másik része ambulánsan is végezhető, melyre a rendelőnkben is lehetőség van. Ide tartoznak az egyszerű fogeltávolítások, a komplikáltabb eseteknél történő sebészi feltárás (bölcsességfogak, elő nem tört szemfogak, betört gyökerek), a szájnyálkahártya, csont-elváltozások, tályogok, ciszták kezelése, megnyílt arcüreg zárása, a gyökércsúcsnál lévő kóros folyamatok műtéti megoldása(gyökércsúcs resectio) és az egyes nyálmirigy-betegségek gyógyítása.
Ezek többsége olyan műtéti beavatkozás, amely helyi érzéstelenítésben történik és sajnos nem mindig fájdalommentes (Az erős gyulladás esetén a zsibbadás hatása gyengébb lehet). A végén a sebszéleket varrattal rögzítjük, amelynek eltávolítására legkorábban hét nap múlva kerülhet sor. Az elkövetkezendő kb. egy hétig a műtéti területen arcduzzanat, fájdalom, elszíneződés, szájnyitási korlátozottság léphet fel. Ennek enyhítése hideg borogatással, fájdalomcsillapítóval, antibiotikummal történhet a kezelőorvos utasítása szerint. A szájsebészeti beavatkozásokat igény vagy indikáció esetén szisztémás érzéstelenítésben, bódításban is elvégezzük. A műtét utáni teendőkről írásbeli utasítást kapnak a páciensek, amelyen az alábbi információ olvasható.
Kérjük gondosan tartsa be az alábbi utasításokat!
– A sebet kímélje, ne szívogassa, ne öblögesse.
– Amennyiben tamponra haraptattuk, úgy azt 15 perc múlva távolítsa el.
– Amíg a zsibbadás tart ne egyen, ne igyon. (Megharaphatja ajkát, nyelvét, félrenyelhet.)
– Fogmosás és a seb környékének óvatos tisztítása szükséges.
– Szájzuhany használatát 1 hétig mellőzze .
– Egy-két napig vérszivárgás előfordulhat.
– A műtéti területnek megfelelően arca kisebb-nagyobb mértékben megduzzadhat, ennek megelőzésére és kezelésére jegelés javasolt naponta többször 10-10 perces időtartamokkal.
– Puha, tejmentes ételeket fogyasszon a seb gyógyulásáig.
– Amennyiben rendellenességet észlel, forduljon a kezelőorvosához.
– Kontrollvizsgálatra, varratszedésre a megbeszélt időpontban jelentkezzen.