2020

Fog-Blog

Őszintén a fogfehérítésről

A fogfehérítés egyre elterjedtebb fogászati kezelés a mai világban, mely hozzájárul ahhoz, hogy mosolyunk szebb legyen, önbizalmunk növekedjen, megnyerőbbek, magabiztosabbak, mind a magánéletben, mind a munkában sikeresebbek lehessünk. Mi a fogfehérítés? Mivel és hogyan történik? Káros-e a fogakra? Mennyire tartós az elért eredmény? Még számos kérdés merülhet fel a páciensek fejében, amelyekre választ talál a következő sorokban. Fogfehérítésről őszintén A fogfehérítés egy kémiai oxidációs folyamat, melynek során a fogszövetben felszaporodó elszíneződések eltávolítása történik meg úgy, hogy a fogszövet a lehető legkevésbé sérüljön meg. Tehát csak természetes fogszövet fehéríthető, a tömések, koronák, hidak, betétek színe ily módon nem változtatható meg sajnos. A fogakat kívülről borító zománcréteg alatti ún. dentinréteg fehérítésével érhető el jó eredmény, ahol vastag a zománcréteg, kevesebb fehéredés várható. Nehéz feladat a gyógyszerszedés miatt a fogakban kialakult elszíneződés (pl. Tetran, fluor okozta pigmentáció), egyes betegségek által létrejött sötétebb fogazat, mivel ezekben az esetekben nem mindig elegendő az otthoni, vagy a rendelői fehérítés, néha kombinált kezelés válhat szükségessé. A fehérítés történhet otthon és történhet a rendelőben. Lehet az otthoni éjszakai, egyedileg , lenyomat alapján készített sín segítségével elvégezhető fehérítés, vagy nappali, néhány órás kezelés, amely előregyártott rugalmas sínben lévő filmréteg fogra applikálásával végezhető el napközben. A rendelői fehérítés lehet egy alkalmas, 4×20 perces, speciális lámpával elvégzett és lehet heti rendszerességgel 3-5 héten át 20 perces fehérítési folyamat. Az eredmény szinte ugyanaz, a kérdés csupán az időfaktor és a fogorvos által előírt szabályok betartása. Lehetőség van még az elszíneződött, gyökérkezelt fogak világosítására is ún. belső fehérítéssel, amikor a tömés eltávolítása után az üregbe helyezzük a fehérítő anyagot, az üreget zárjuk ideiglenes töméssel és a kívánt szín elérése után kap a fog végleges tömést. A fogfehérítést sokan fájdalmas beavatkozásnak tartják, de a megfelelően megválasztott elő- és utókezeléssel ez a probléma megoldható. Tilos fehéríteni, ha a páciens nem jó szájhigiéniával rendelkezik, vagy, ha erős ínysorvadása van, ha a fogtömés nem záródik szabályosan. Ezeket mind rendbe kell tenni, sőt a fogkőeltávolítást is célszerű 1 héttel a fehérítés előtt elvégezni. Az előkezelés speciális fogkrémmel, vagy zselével végzendő el, az utókezelés a zománc minél gyorsabb regenerációját segíti. A fogfehérítés hosszú távú sikerét a páciens együttműködése nagymértékben befolyásolja, mivel a kezelés utáni teendők betartása nagyon fontos feladat. Fontos tudni, hogy a fehérítést követően kb 2 hétig nem tanácsos színezőanyagokat tartalmazó élelmiszert fogyasztani ( kávé, tea, vörösbor, cola, színes űdítőitalok ), sőt új tömés készítésével is célszerű várni, mert a fehérítő anyagok csökkentik a töméshez használt adhezívek („ragasztók„) kötési erejét.  

Szolgáltatások

Felejtse el eddigi kellemetlen fogászati élményeit! Az Agidentnél közvetlen és oldott légkör fogadja Önt, kollégáinkkal pedig azért dolgozunk nap mint nap, hogy minden fogászati problémára megoldást nyújtsunk.

Ismerjen meg minket!

Partnerek

Rendelőnkben a készpénzes fizetésen túl az alábbi fizetési módok vannak: ✔ Fizetés bankkártyával ✔ Fizetés SZÉP kártyával ✔ Fizetés egészségpénztári kártyával

Kukkantson be a rendelő mindennapjaiba, ismerje meg kollégáinkat magánemberként is, és ne maradjon le hasznos tartalmainkról sem!