A második esetnél már a tejfog törése nagyobb fokú volt, és mivel a tejfogak gyökérkamrái tágak, közel vannak a felszínhez, így a gyökércsatorna is sérült volt. A kicsi fájdalmat is érzett, nem tudott enni rendesen. Elláttuk a sérülést, most panaszmentes a fog, de nem biztos, hogy a fogváltásig az is marad.
A harmadik esetnél, mely fényképet már korábban bemutattunk Facebook oldalunkon, olyan súlyos volt a törés, hogy sajnos a tejfogat el kellet távolítani. A frontfogakat a gyerekek 6-8 éves korukig meg kellene tartani, hiszen a fogváltás nem egyszerre, egymást követve történik, ezért a hely fenntartása miatt fontos ezeknek a fogaknak a helyülön maradni.
A negyedik kisgyereknél a sérülés során mindkét metszőfoga letört, a gyökércsatornák megnyíltak, így gyökérkezelni kellett a fogakat. Ezek a sérülések elkerülhetők lettek volna, ha háromkerekű kismotor helyett futóbicikliznek az apróságok. Sokkal biztonságosabb, egy kicsit „edzi” a gyerekek egyensúly érzékét és hamarabb megtanulnak kétkereküzni is. A kismotor hátsó kerekei túl közel vannak egymáshoz, -ez persze azért van így, hogy lábbal hajtani lehessen-, de emiatt ez a játék nagyon labilis és már kicsi kormányozásnál is, apró kavicsra kerekezésnél, főleg, ha a gyerekek száguldanak vele, márpedig száguldanak, könnyen megbillen.
Tudjuk tapasztalatból is, hogy imádják a kicsik ezeket a motorokat, de a veszélyt csak akkor észlelik, ha már a baj megtörtént. Azt tanácsolom, hogy a gyerekek inkább futóbiciklit használjanak a kisebb, nagyobb fogsérülés elkerülése érdekében.